KołoMarek blisko Warszawy

03.10.2018

Rower miejski dostępny również w Markach. Dziś Nextbike Polska uruchomił system KołoMarek, czyli Marecki Rower Miejski. 75 rowerów można wypożyczać na jednej z 5 stacji. KołoMarek jest całkowicie kompatybilny z warszawskim systemem Veturilo.

Rowery można wypożyczać na stacjach położonych w al. Piłsudskiego pod wiaduktem trasy S8, przed Urzędem Miasta Marki, na rogach Piłsudskiego i Wspólnej oraz Piłsudskiego i Legionowej oraz przy pętli autobusowej na ul. Legionowej. W sumie dostępnych jest 75 jednośladów, w tym 2 rowery dziecięce, które można wypożyczać i oddawać przed Urzędem Miasta oraz na rogu Piłsudskiego i Wspólnej.

Dużą rolę we wdrożeniu systemu odegrali markowianie, zaproszeni przez ratusz do udziału w konsultacjach przy tym projekcie. „To mieszkańcy Marek proponowali miejsca lokalizacji pierwszych pięciu stacji, to mieszkańcy Marek zgłaszali w konkursie propozycje nazw systemu. Dziś możemy zobaczyć na własne oczy efekty tego wspólnego działania. Systematycznie rozbudowujemy drogi rowerowe, dzięki czemu jazda KołoMarkiem będzie wygodniejsza. W kolejnej kadencji część z nich powstanie wzdłuż Alei Piłsudskiego, głównego miejsca lokalizacji stacji” – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

KołoMarek jest systemem całkowicie kompatybilnym z warszawskim Veturilo. Jest taki sam cennik, który zakłada bezpłatne 20 minut każdego wypożyczenia. Dzięki współpracy obu samorządów  rower Veturilo można oddać w Markach, a Koło Marek zwrócić w Warszawie.

Marki dołączają do Warszawy, ale też Konstancina-Jeziorny, Michałowic, Pruszkowa, Piaseczna i Otwocka. Wszystkie te miejscowości dysponują własnymi systemami rowerowymi, ale dzięki dobrej woli samorządów można z nich korzystać bez zwracania uwagi na granice administracyjne między nimi. To wielka wygoda dla użytkowników, którzy mogą się poruszać na rowerach niemal po całej aglomeracji” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Aby wypożyczyć rower, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem Nextbike. Rejestracji można dokonać na stronie KoloMarek.pl, można również wykorzystać istniejące konto założone np. w systemie Veturilo. Rower wypożyczamy wpisując na terminalu stacji wypożyczeń numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można również skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe.

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 06 38

Czynne całodobowo, koszt zgodny z taryfami operatorów

nextbike