Dzień Bez Samochodu na rowerach miejskich!

22.09.2021

Dziś, 22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu. Użytkownicy większości systemów rowerowych, których operatorem jest Nextbike Polska, będą mogli przez godzinę jeździć za darmo.

Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22.09) tradycyjnie włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, który w środę, 22 września zapewni użytkownikom Rowerów Miejskich dłuższy darmowy czas wypożyczenia. Przez cały dzień bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wynajmu, a nie jak zazwyczaj – pierwsze 15, 20 czy 30 minut.

W Dniu Bez Samochodu, za darmo przez pierwszą godzinę będzie można jeździć na rowerach Nextbike w Białymstoku, Chorzowie, Ciechanowie, Częstochowie, Grodzisku Mazowieckim, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Komornikach, Koninie, Konstancinie Jeziorna, Kołobrzegu, Lublinie, Luboniu, Markach, Otwocku, Piasecznie, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Poznaniu, Pruszkowie, Pszczynie i Goczałkowicach Zdroju, Siemianowicach Śląskich, Tarnowie, Tychach, Wrocławiu, Zielonej Górze, oraz Żyrardowie. Natomiast w Koszalinie ten czas zostanie wydłużony do dwóch darmowych godzin każdego wypożyczenia.

Trudno byłoby sobie wyobrazić to wydarzenie bez udziału rowerów miejskich Nextbike, szczególnie w tym roku, kiedy obchodzimy nasze 10. urodziny działalności w Polsce, a dostęp do naszych rowerów ma już ponad 9 milionów osób. Mówi Tomasz Wojtkiewicz, CEO Nextbike Polska.Z roku na rok obserwujemy zwiększający się udział rowerów w transporcie miejskim. W zeszłym sezonie podczas Dnia Bez Samochodu, nasze rowery w całej Polsce zostały wypożyczone blisko 33 tysiące razy – liczymy, że w tym roku jeszcze więcej osób zdecyduje się na pozostawienie samochodu w garażu i skorzysta z darmowej godziny jazdy. Nasi pracownicy również przyłączają się do akcji i tego dnia przyjeżdżają do pracy rowerami. – dodaje Wojtkiewicz

W tym roku kampania ma zmotywować wszystkich byłych i przyszłych uczestników do przyłączenia się do 20. edycji ETZT, a jej motywem przewodnim jest  „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności”. Wybór tematu jest hołdem upamiętniającym trudy, jakie Europa – i świat – odczuły w czasie pandemii COVID-19. Stanowi on również refleksję nad możliwościami zmian wynikającymi z tego bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego obserwowanego w Europie. Miasta i gminy zachęca się do podtrzymania dynamiki procesów zaobserwowanych w ubiegłym roku, takich jak zwiększona aktywna mobilność oraz korzystanie z mobilności niskoemisyjnej lub bezemisyjnej.  Ludzie są natomiast mobilizowani do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a także do tego, by wybierając środek transportu, dbać o środowisko i zdrowie innych – czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

Przez całą środę 22 września (tj. od północy do godziny 23:59) zamiast bezpłatnych pierwszych 15, 20 czy 30 minut (w zależności od systemu) miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każdą pierwszą godzinę wypożyczenia. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem jednego z systemów Nextbike. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

Rowery publiczne Nextbike stały się już nieodłącznym elementem komunikacji publicznej w wielu miastach. Korzysta z nich już ponad 2,5 miliona Polaków, którzy przez cały okres działania spółki na polskim rynku dokonali już ponad 65 milionów wypożyczeń rowerów. Można je znaleźć w 55 miastach i miejscowościach w których mieszka łącznie ponad 9 mln osób.

Dziękujemy,
Zespół Nextbike Polska!

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 05 68

Czynne całodobowo, koszt zgodny z taryfami operatorów

nextbike