Darmowa godzina jazdy na rowerach miejskich od Nextbike – 22 września to Dzień Bez Samochodu

21.09.2022

Korzystaj przez godzinę za darmo z systemu roweru miejskiego „KołoMarek”

W dniach 16-22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, a jego zwieńczeniem jest piątkowy Dzień Bez Samochodu. Marki przyłączyły się do akcji i już od 16 września użytkownicy  przez pierwszą godzinę jeżdżą  za darmo.

Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Mobilności tradycyjnie włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, operator mareckiego systemu miejskiego KołoMarek, która wraz z innymi miastami zapewni do piątku, 22 września użytkownikom Rowerów Miejskich dłuższy darmowy czas wypożyczenia.

W Dniu Bez Samochodu, zachęcamy do przesiadania się na rowery, przez cały dzień, 22 IX, za darmo będzie pierwsza godzina na rowerach KołoMarek– o czym informuje Agnieszka Torsz z mareckiego ratusza.

Przez cały piątek (tj. od północy do godziny 23:59) zamiast bezpłatnych pierwszych 20 minut, miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każdą pierwszą godzinę wypożyczenia. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

Marki od lat biorą udział w wydarzeniach związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu – mówi Jacek Orych, burmistrz Miasta Marki. – W tym roku zachęcam do udziału we wszystkich wydarzeniach organizowanych z tej okazji, ale przede wszystkim do realnego korzystania z różnych form przemieszczania w tym z naszego miejskiego systemu rowerowego KołoMarek, który nie od dziś stanowi bardzo dobrą alternatywę dla podróży samochodem.

Zachęcamy również do korzystania tego dnia z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej.

22 września darmowe przejazdy komunikacją miejską – więcej https://www.wtp.waw.pl/zmiany/2023/09/15/dzien-bez-samochodu/

Źródło – http://www.marki.pl/aktualnosc-12038-22_ix_dzien_bez_samochodu

Dziękujemy, 
Zespół Nextbike Polska! 

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 05 68

Czynne całodobowo, koszt zgodny z taryfami operatorów

nextbike